Ntc İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğü

İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğü, temel ve sıkça kullanılan İngilizce ifadeler için eşsiz bir kılavuzdur. Kitaptaki 7000 ifade, sağlık konuları, işe girme, banka işlemleri, kişisel duyguları belirtme gibi çeşitli sosyal konu ve konumları içeren on sekiz ana bölümde verilmiştir. Birçok olası ve uygun ifade ile ibareler her bölümde açıkça okura sunulmuştur.İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğünde okur şu özellikleri bulacaktır: Açık seçik ve kapsamlı dizin sistemi, istenilen ifadenin hızlı bir şekilde bulunmasını sağlar. – Resmi, teklifsiz, alaycı ve kaba ifadeler sözlükte ayraç içerisinde özellikle belirtilmiştir.- İngilizce ifadelerin argo, alaycı, esprili gibi nitelikleri de göz önüne alınarak en uygun Türkçe karşılıkları verilmiştir.İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğü, okurun her gün karşılaştığı değişik konumlarda İngilizce dil yeteneğini geniş ve etkili olarak kullanmasını sağlayan eşsiz bir başvuru kaynağıdır.

Farkında olalım ya da olmayalım, birine baktığımızda yüz ifadelerini okuruz ve o kişi hakkında bir yargıda bulunuruz. Hatta küçük bebekler bile, anne ve babalarının yüz ifadelerini yorumlamayı çok çabuk öğrenirler.

Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan eski bir gelenek… Yüzden karakter tahlili yapmak ve yüzümüze adeta kodlanmış geleceğimizle ilgili ipuçlarına ulaşmak… Kökeni kadim Çin Bilgeliğine dayanan bu gelenek, Anadoluda da Sufiler tarafından İlm-i Sima adı altında kullanılmıştır.

Yaşamınızın her alanında bu bilgilerden siz de yararlanabilirsiniz. Bazen bir arkadaş toplantısında uygulayabileceğiniz eğlenceli bir oyun gibi, bazen de önemli bir iş toplantısında karşınızdaki kişileri daha iyi tahlil edebilmek için…

Yazar: Kişisel Gelişim Genel