Atakan Yıldız

1998 yılında Eskiseşir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Aynı alanda yüksek lisansını tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesinde öğretim üyeliğine başladı.
NLP-Etkili İletişim-Liderlik ve Yöneticilik-Temel Psikoloji-Genel psikoloji-İleri Beden Dili Teknikleri-Satışta Beden Dili-Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri gibi eğitimleride aldıktan sonra,konuşma ve hitap yeteneği sayesinde sadece hukuk alanında değil,Kişisel Gelişim alanında da eğitim ve seminerler vermeye başladı.Halen Fırat Üniversitesinde öğretim üyeliğine devam etmektedir.Atakan Yıldız farklı Tv`lerde televizyon proğramları yapmaktadır.

2005 Yılında Ali ÇİFCİ tarafından Ankarada kurulan ve faaliyetlere başlayan Kişisel Gelişim Dünyası kısa süre içerisinde yurt çapında yayılmaya başladı.Kişsiel Gelişim eğitimlerinin öneminin farkında olan Kişisel Gelişim Dünyası  aynı zamanda Akademisyen ve hukukçu olan Atakan YILDIZ'ın camiaya katılımı ile birlikte ciddi bir ivme kazandı.Ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren bir çok firmanın akademik yetersizliğinin farkında olan Atakan YILDIZ eğitimleri akademik bir sistematiğe kavuşturarak etkili ve işe yarar yaklaşımlar geliştirdi.Elazığ Malatya Konya İzmir şubelerini kısa zamanda faaliyete geçiren Kişisel Gelişim Dünyası Atakan YILDIZ ve Ali ÇİFCİ'nin etkili yönetimi ile kısa sürede tabanda yayılan ve büyüyen bir marka halini aldı.2015 yılında Ali ÇİFCİ'nin vefatı ile camia ondan kalan bir miras mantığı ile daha da etkin bir eğitim anlayışı içerisinde bugün ülke çapında  6 ofisi ile sosyal dokuya ve bireysel yetkinliğe ciddi destek veren şirketler ve sivil tıplum kuruluşları olarak hızla büyümektedir.

Ali Çiftçi

Ali ÇİFCİ 19 yaşında üniversiteden mezun olarak Türkiye`nin en genç mezunlarından biri oldu. 26 yaşında Sınav dergisi ve dershaneleri Genel müdürü olarak yine Türkiye`nin en genç genel müdürü secildi. 26.Uluslararası Tüketici Zirvesinde Türkiyenin en iyi dershanesi ve yöneticisi ödülünü aldı. Şirketinin cirosunu sadece 3 yıllık bir dönemde tam 9 kat artırmayı başardı. Eğitim bilimleri mezunu olan Ali çifci ST.Clement üniversitesinde Klinik psikoloji yüksek lisansı yaptı. Halen St:Clement üniversitesinde doktorsına deva etmektedir.Günümüzün en popüler alanlarından olan Quantum , Nlp ,Yaşam koçluğu gibi alanlarda herkesten farklı olarak bilimsel verilerin ışığında eğitimler yapmaya başladı. Kişisel Gelişim Dünyasını kurarak çok kısa zamanda 10 şubeye ulaştırdı. Bu eğitimlerin herkes tarafından alınması gerektitği düşüncesiyle DVD eğitimlerinide çıkartarak bir ilke daha imza attı.Batıdan alındığı iddea edilen bu eğitimlerin aslında Türk kültüründen batıya taşındığını idea eden Ali ÇİFCİ şimdilerde Türkler İçin NLP kitabını çıkarmaya hazırlanıyor. Kişinin mutlu olduğu dünyada, mutsuz olduğu dünyada beyninin içindedir diyen Ali ÇİFCİ beyninizi ve yaşam biçiminiz nasıl kolay değiştireceğinizi anlatmaya hayatını adamıştır. Altı adet yazılı eseri bulunan ve sayısız eğitim-seminer veren Ali ÇİFCİ evli iki çocuk babasıdır.

Ayşegül Özkonak

1964 doğumlu , evli ve bir çocuk annesidir.1986 yılında Anadolu Üniversitesi Biyoloji Bölümü`nü bitirerek BİYOLOG olmuş o yıllarda Kişisel Gelişimle ilgilenirken ; çocukları çok sevdiği için öğretmenliği tercih etmiş ve 25 yıllık eğitimcilik hayatından başka aşağıdaki Eğitimleri tamamlamıştır: BEDEN DİLİ,Öğrenci KOÇLUĞU,GELİŞİM PSİKOLOJİSİ,ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ,EĞİTİM PROGRAMI ve ÖĞRENME YÖNTEMLERİ,EĞİTİM SOSYOLOJİSİ,REHBERLİK,ÖZEL ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ,RUH SAĞLIĞI,EĞİTİMDE PROGRAM GELİŞTİRME,TEMEL PSİKOLOJİ,ENDİŞE İLE MÜCADELE,STRES YÖNETİMİ,ÖFKE YÖNETİMİ,NLP PRACTİTİONER,NLP MASTER, NLP TRAİNER,HİPNOZ,YAŞAM KOÇLUĞU ve YAŞAM KOÇLUĞU Trainer. Şu anda çeşitli dergilere makaleler ve güncel yazılar yazmakta,facebook,blogspot,www.kisiselbasari.com, twitter`da yazıları yayınlanmakta,çeşitli dernek ve vakıflarda ,belediyelerde toplumu aydınlatmak adına (Beden Dili, Öfke Kontrolü,NLP, Anne- Baba- Çocuk İlişkileri, Eş İlişkilerini nasıl daha iyi hale getirebiliriz?,Mutlu olmak için Zihnimizi Nasıl Kullanmalıyız? vb.Konularda ) Eğitim Seminerleri vermekte ve Kişisel Gelişim Dünyası`nda Danışmanlık yapmaktadır.

Gülay Ertürk

30 Mart Ankara Doğumlu, ODTÜ ve Anadolu Üniversitesinden mezun oldum. Bankacılık çalışma hayatımı 2004 yılında bitirdim. Her bitiş deki yeni bir başlangıcın öğretisi ve heyecanı ile KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yurt Dışı Kuruluşlarda görev aldım. Görevim gereği, çeşitli ülkelere yaptığım seyahatlerim sırasında KUANTUM felsefesi ile tanıştım. Kuantum Düşünceyle tanışınca insan bilinçaltı, ego, bilinç, düşünce gücü ve çekim yasasının işleyişini keşfettim. Artık hayatımda derin bir araştırma süreci başlamıştı. Makalelerimin kaynağı insan yaşamı, bilinç ve bilinçaltı, ego, dil, düşünce gücü, çekim yasası ve kuantum düşünce biçimidir. Eğitimlerime Türkiye’de de devam ederek R.Şanal’ın Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcı sertifika programını tamamladım. Halen Türkiye`nin birçok kentinde bireysel seanslar uygulamakta ve seminerler düzenlemekteyim. Bu eğitimler insanların ailelerinden, çevrelerinden ve de geçmişte yaşadıkları travmatik olaylardan arınma-özgürleşme ve bilinçaltlarında oluşan negatif çekirdek inançları tespit etmekte ve onları yeniden kodlayarak hayatlarında bir dönüşüm-değişim ve farkındalık yaratmaktadır. Bireyin ruh-zihin-beden ekseninde “Sonsuz Potansiyellerini” keşfetmek ve değerlendirmek amacıyla halen eğitim, araştırma ve çalışmalara devam etmekteyim. Şimdi de KUANTUM BİLİNÇ TEKNİĞİ ile sizlerin özünüze ulaşmanızda, mutluluk, huzur ve sağlık kapılarınızı aralayıp, açmanızda Sipiritüel Yaşam Koçluk ilişkisi içinde size yol arkadaşlığı yapmaya hazırım.

Ferman Salmış

1967’ Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bismil’de yaptı. 1986’ da Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu/ Radyo ve Televizyon Bölümünde kısa bir süre öğrencilik yaptı. 1987’de Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne girdi ve 1991’de mezun oldu. Aynı yıl öğretmenlik yaşamına başladı. Şiirleri ve öyküleri değişik dergilerde yayınlandı. 1996 da İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünü bitirdi. Daha sonra aynı alanda Yüksek Lisans yaptı. Değişik STK’larda çalışmalarda bulundu. 1998- 2000 yılları arasında KESK Genel Yönetim Kurul Üyeliği de yapan yazar, hala birçok sivil aktivitenin katılımcısı olarak bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir. Edebiyat öğretmenliği yapan Ferman Salmış, evli ve dört çocuk babası.Genç Yaprak, Platform, Har gibi dergilerde araştırma, şiir ve denemeleri yayınlanan Salmış’ın 2008 ‘de Konuşma Estetiği ve Diksiyon adlı kitabı yayınlandı. 2009’da ise bir derleme ve araştırma çalışması olan Yorgun Ezgiler kitabı çıktı. Mayıs, 2011 de ise Söz, Renk, Mekân ve İmaj Uyumunda Beden Dilinin Kodları adlı kitabı Elit Kültür Yayınevi tarafından yayınlandı. Tekno İnsan Çağında İletişim ve Empati Kaybı ise Eylül 2011 da aynı yayın evi tarafından yayınlanan bir modernite eleştirisidir.Milli eğitim başta olmak üzere Eğitim Uzmanı olarak değişik eğitim kurumlarında Diksiyon, Beden Dili ve İletişim kursları vermektedir. Güneş Televizyonu’nda Sivil Akıl adlı bir tartışma programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaktadır. Yerel bir gazete olan Gerçek Gazetesi’nde ise köşe yazarlığını sürdürmektedir

Doç.Dr. Orhan Erdem

İlk ve orta öğretimini Muş`ta 1985`teİstanbul Denizcilik Lisesini 1989`da Polis Akademisini 1993`te Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans eğitimini 1998`de Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Doktora eğitimini 2003`te tamamladı.2012`de Doçent oldu. 2000 yılında başladığı Birleşmiş Milletler eğitimcisi görevini 2002de 2003 yılında başladığı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği eğitimcisi görevini 2006da tamamladı. Birleşmiş Millerler ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı`nın sertifikalı liderlik,pedagojik formasyon ve kişisel gelişim eğitimcisidir. Yurt dışında görev yaptığı sırada 17 alanda liderlik ve kişisel gelişim uzmanlığı eğitimi alarak,Balkanlar,Orta Asya ve Avrupada liderlik ve eğitmenlik alanlarında eğitimler vermiş birçok projeyi yönetmiştir.

Dr. Hüseyin Emin Sert

1992 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı Üniversitede 1996 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri alanında yüksek lisansını tamamladı. 2002 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri alanında doktorasını tamamladı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Araştırma Görevlisi Askerlik Eğitim Uzmanı Dış İlişkiler Müdürü Halen de İstanbul Medeniyet Üniversitesi SHYO Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr. Mehmet Tikçi

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Lisans 1981 İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Yüksek Lisans 1987 Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Doktora 1989 Yönetim Organizasyon-Doçent 1998 Yönetim Organizasyon-Prof. 2008 İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı

M.Sait Aytekin

04- 04- 1964 yılında Adıyaman’da doğdu. İlk ve orta öğretimimi Adıyaman’da tamamladım. Erciyes üniversitesi ilahiyat fakültesini hadis tefsir alanında tez hazırlayarak bitirdi. İki yıl “Açık Sayfa” dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Üç yıl “ Kanal Malatya” da genel yayın yönetmenliği yaptı. Kişisel gelişim, iletişim, beden dili ve yüz okuma alanlarında master trainer düzeyinde eğitimler aldı.

Murat Taşkın

Karamürsel Deniz Astsubay Sınıf Okulunu bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisansını tamamladıktan sonra. Ege Üniversitesi İnsanKaynakları ve Yönetim Geliştirme bölümünden yüksek lisansını tamamladı. Alanı ile ilgili bir çok makele ve yayın çalışması yaptı. Halen eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

Mahmut Küçükelçi

Mücahit Şahintürk

Muharrem Kumsal

Hakan Ömer Gider

1990 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü,“Uluslararası İşletmecilik“ 1995 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Üretim Yönetimi ve Pazarlama“Ana Bilim dalında “Yüksek Lisans” ını tamamlamıştır. Halen St. Clements University- İsviçre’de“Endüstri Psikolojisi” konusunda “doktora” yapmaktadır. İş hayatına 1988 tarihinde ETSU Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.`de “Toplu Tüketim Satış Sorumlusu” olarak başladı.1991`de TURYAP Eğitim Merkezi`nde, “Halkla İlişkiler Danışmanı ve Eğitimcilik” görevlerinde bulundu. 1992 yılında “Pazarlama Koordinatörü” olarak EREM Uluslararası Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti., 1994`de “Araştırma & Geliştirme Sorumlusu” olarak CNR Uluslararası Fuarcılık A.Ş.’de çalışmıştır. EREM Uluslararası Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti.’nde 1995-1998 yılları arasında “Genel Müdür Yardımcısı-Planlama ve Koordinasyon” ve “Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı” olarak 13 farklı sektörel derginin sorumlusu olarak çalışmıştır. Daha sonra, ,”Tüm Personelin Eğitimi” konusunda hazırlanan bir çalışmanın başında “Eğitim Danışmanı, yine aynı kuruluşta 15 kişilik bir kadronun başında, derginin içeriğinin hazırlanmasından basımına kadar geçen sürecin yönetim, organizasyon ve kontrolünde Yayın Koordinasyonunu “Yayın Yönetmeni” unvanı ile yapmıştır. 2001 yılı Ocak Ayı’ndan Haziran ayına kadar aynı grubun şirketlerinden olan Nalbur birleşik Zincir Mağazalar A.Ş. şirketine “İletişim Direktörü” unvanı ile atanarak, şirketin tüm, reklam, tanıtım ve halkla ilişkiler çalışmalarında görev almıştır. Haziran 2001’den itibaren grubun bir diğer ortaklığından olan CNR Uluslar arası Fuarcılık A.Ş. deki “Yeniden Yapılanma” çalışmaları için “Fuar Destek Hizmetleri Satış Yöneticisi” olarak 12 kişilik bir satış ve müşteri ilişkileri departmanının kurulması ve sistemin hazırlanması görevine getirilmiştir. Şubat 2002 tarihinde Hisar Çatal Kaşık ve Bıçak A.Ş.’ye “Satış ve Pazarlama Koordinatörü” olarak geçerek 15 kişilik bir kadronun yönetimini üstlenmiştir. Ağustos 2002 tarihinden itibaren de Türkiye’nin ilk reel sektör televizyonu olan “Expo Channel” TV’de 12 kişilik bir satış ekibinin başında “Satış Direktörü” görevine getirilmiş, ekibin eğitimini gerçekleştirerek. 20 Aralık 2002 ile 15.Aralık.2003 tarihleri arasında “Expoişletme” adında, iş dünyası ile akademik çevreyi bir araya getiren her gün yayınlanan bir sohbet programının yapımcısı ve sunucusu olarak görev yapmıştır. Ağustos 2006-2010 arasında aynı programı bu kez haftada bir ve “danışan” “danışman” ilişkisini anlatan bir yapıda hazırlayıp sunmuştur. Ayrıca İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Görevlisi unvanı ile yarı zamanlı olarak Lisans ve Yüksek Lisans sınıfı öğrencilerine “Satış Yönetimi”, “Tüketici Davranışları” ve “Perakendecilik Yönetimi”, “Müzakere ve Mülakat Teknikleri” konularında dersler vermektedir. Yıldız teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Görevlisi unvanı ile 2007-2009yılları arasında yarı zamanlı olarak Lisans öğrencilerine “Satış Yönetimi”, dersi vermiştir. Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Üyesi ve İstanbul Ticaret Odası Fuarcılık Komitesi`nde görev almaktadır. Eserleri; “Kişisel Satış`ta Yaratıcı Satışçılık ve Satış İtirazları”, yüksek lisans tezi; “Pazarlama Sohbetleri” başlığı altında sürekli yazıları ve çeşitli sektörlere ve ürün gruplarına göre “piyasa araştırma raporları” mevcuttur.KOSGEB Eğitimcileri ve Danışmanları Havuzunda yer alıp, 2004’ün ikinci yarısından itibaren KOSGEB bünyesinde eğitimcilik ve danışmanlık yapmaktadır. Halen St.Clement Üniversitesinde doktorasına devam etmektedir.