Hipnoz Pratiği

Bazen aşılmazmış gibi görünen sorunların çözümleri o kadar kolaydır ki…

Modern hayat insanlara hızlı yaşamayı öyle dayattı ki, birey olmak, bir benlik oluşturmak, sorunlarla mücadele etmek için desteği hep dışarıda arar olduk: yaşam koçu, evlilik danışmanı, NLP uzmanı… Peki, birileri mutlaka size yol göstermeli mi?
Oysa hipnoz, insanın kendi gücünü kendi içinde barındırdığına inanan modern, tamamlayıcı tıbbın bir kolu… Pek çok hastalığa ve soruna alternatif çözümler sunuyor. Mesela kemoterapi gören kanser hastalarının ağrılarını kesmek için bile kullanılıyor. Bu muhteşem güçten niye siz de yararlanmayasınız?
Hipnozla neler yapabilirsiniz, bir göz atalım:
Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan kurtulursunuz.
Diş hekiminde hiçbir ağrı hissetmeden operasyon yaptırırsınız.
Cerrahi bir işlem gerekirse narkoz almadan ameliyat olursunuz.
Sıkılganlık, utangaçlık, fobi, kompleks, depresyon, aşırı yemek yeme gibi psikolojik kökenli sorunlarınızdan kurtulursunuz.Hayatınızı belirleyen sınavlara çok daha iyi hazırlanır, sınavlarda çok daha başarılı olursunuz.

 
Gücün iktidar, iktidarın “güç” demek olduğunu, asıl meselenin; bu gücün en az masrafla; kimlerle ve nasıl bölüşülmesi gerektiği üzerinde duran “insan” Makyavel, yazıldığı günden başlayarak, iktidar-güç-anlaşıklar sorununun, Rönesans öncesi İtalyası`nda nasıl çözüme bağlandığını açıklıyor.

Güç ve iktidar uğruna dizginlerinden boşanmış bir dünyada, lanetli ayak izleri bırakan Hükümdar makyavelizm; iktidar sırrı bahşettiği yönetenleri, yönetilenleri yüzüne daha yakından bakmaya çağırıyor.

Ülkemizde ingilizce öğrenmek konusunda büyük sorunlar yaşanmakla birlikte, günümüzde bu dili öğrenmenin kaçınılmaz olduğu da bir gerçek. Okullarda yeterli İngilizce eğitimi verilmediği için özel dershanelere yönelen öğrenciler, bu kurumlarda da türlü sorunlarla karşılaşıyor ve çoğu zaman ödedikleri paranın karşılığını alamıyor. İmkanlarından yararlanarak ya da imkanlarını zar zor yaratarak yurt dışına giden öğrenciler, orada geçirdikleri süre içinde çoğu zaman elle tutulur bir sonuç alamıyor. Peki, bu sorunlar nasıl aşılabilir?Bugüne dek İngilizceden dilimize 150yi aşkın kitap kazandırmış olan deneyimli çevirmen Selim Yeniçeri, Doğan Koleji İngilizce Bölümü Başkanı İnanç Akayın danışmanlığında bu serinin ilk kitabını hazırladı. Çok çeşitli öğrenim yaklaşımlarından yararlanılarak hazırlanan bu kitaplar, İngilizce öğrenimiyle ilgili sorularınızın çözümüne yardımcı olurken, en alt seviyeden en üst seviyeye kadar İngilizce ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi size sunuyor.Beginner – Pre-Intermediate (Başlangıç) kitabında,1000e yakın kelime ve 10000den fazla alıştırma cümlesi bulacaksınız.

Yazar: Kişisel Gelişim Genel