Derin Sıçrayış-HİPNOZ

Hayatını olumsuz kabullenişle donduran ve öylece kalakalan milyonlarca insan var. Hayatının baharındayken vazgeçen insanlar var. Kendi hayatına hükmetmekten, yön vermekten vazgeçen… Daha iyisini yapmaktan vazgeçen… Sağlıklı olmaktan vazgeçen… Daha güzel bir yaşamdan vazgeçen… Yaşama hakkının her zerresini kendinin ve insanlığın hayrına kullanabilecekken farkına bile varmadan göç eden milyonlarca insan… Kendini değiştirince, etrafındaki her şeyin bu değişime ayak uydurabileceğini fark edemeyen milyonlarca insan…

Sahip olduğumuz ve sahip olmakla gurur duyduğumuz insan zekasının bir var olma gerekçesi var: Taptaze bir algılayışa doğru, yepyeni bir bakış açısına doğru müthiş bir sıçrama yapmak… Bu sıçrama, sıradan zekaların zannettiği üzere dışa doğru değil ve fakat geleceğimizi bağlayan prangaları temelinden sökmek üzere içe doğru yapılan bir sıçrayıştır. İnsanın merak ettiği bütün soruların cevabı, kendi içindedir ve sıçrayabileceği yegane yer kendisidir. Bizim sahip olduğumuz hipnoz anlayışı bir yöntem olarak bu çerçevede gelişmektedir.

İnsanlara özgü müthiş potansiyeli harekete geçirebilmenin elbette ki hipnozla doğrudan ilgisi var. Şimdi hipnozun olağanüstü işlerlik kazandığı zihinsel sürecin zeminlerinde dolanmanın vaktidir.

———————————————————————–

Konusunda uzman iki ismin kaleme aldığı bu kitap; oldukça sade ve kolay anlaşılır bir dille herkesin yaşayabileceği `hayata dair` sorunlardan ve onların çözümlerinden bahsediyor. Bizim, eşimizin, dostumuzun, çocuğumuzun yaşadığı bazı sorunlara nasıl yaklaşacağımızı bilemediğimiz, kökeninde çoğu zaman psikolojik ve belki de psikiyatrik sorunların var olabildiği `insani` durumlardan söz eden kitap; güncel bilgiler ve tedavi seçeneklerini anlatıp tüm soru ve sorunlarınız için özet bilgiler veriyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Dr. Elif Ilgaz Aydınlar`ın birlikte hazırladıkları Yaşama Sevinci `Hayata Bakış` adlı televizyon programından derlenen kitap, aynı zamanda sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kılavuzu olmaya da çalışıyor.

Yazar: Kişisel Gelişim Genel